Podano do łóżka #105: Kasa, celibat i kieliszki do prosecco

W dzisiejszym odcinku cyklu dowiecie się, jak wyceniać pracę w branży kreatywnej oraz jak smakuje macierzyństwo bez lukru. Swoją cenną wiedzą podzielą się z Wami także Michał Szafrański, Marcin Wójcik i Justyna Stasiek-Harabin – choć ta ostatnia akurat z przymrużeniem oka. Przeczytacie też o nietypowym kieliszku do prosecco, kłótni o pewnie dość dziwne selfie, a także gafach, popełnianych przez mężczyzn. Nie zabraknie też pięknych widoków, lekcji od Psich Sucharków, poświęceń instagramowych mężów i… świetnych zniżek. Dobrego czytania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Nie jestem mamą idealną i nigdy nie miałam aspiracji, by taką być. Chciałam za to przyjąć macierzyństwo całą sobą. Z całym ekwipunkiem tego, co trudne, męczące, ale dające jednocześnie mnóstwo powodów do radości. Wiedziałam, że nie będzie łatwo, a cukierkowy obraz to tylko przykrywka dla wielu poświęceń, ale wydawało mi się, że to się szybko zrównoważy, a z czasem szala będzie przechylać się na tę dobrą stronę. Póki co, mam wrażenie, że więcej jest trudu i niewiadomych, i zastanawiania się, czy tak już będzie zawsze. Trzy miesiące bycia mamą, a ogrom emocji jakby minęło co najmniej kilka lat. Czyli Martyna Tola Piotrowska z bloga tolala.pl i jej macierzyństwo bez lukru.


 W branży kreatywnej zawsze trudno jest określić cenę. Każdy projekt jest trochę inny, a każdy klient ma nieco inne potrzeby. Nie pomaga też aura tajemnicy, która towarzyszy pieniądzom. Nikt nie lubi chwalić się swoimi stawkami, a zarobki to temat tabu. Kiedy zaczynamy rozmawiać o wynagrodzeniu, czujemy się z reguły skrępowani i robi się niezręcznie. A zatem: jak wyceniać pracę w branży kreatywnej? Opowie Wam o tym Jacek Kłosiński na specjalnie przygotowanym przez siebie kursie.


 Jeśli szukacie najładniejszych i najsolidniejszych walizek na świecie, to przypominam, że dziś do końca dnia Wittchen ma u siebie promocje, sięgające nawet 70 procent! Na cały asortyment. Jako wierna fanka – polecam od lat!

wittchen


 Wiedziałem, że jest problem z celibatem, ale nie, że aż taki. Celibat jest właściwie fikcją. Zaskoczyło mnie, jak wielu księży traktuje go z wyjątkową nonszalancją, nieprzestrzeganie go nie jest dla nich absolutnie żadnym problemem – mówi Marcin Wójcik, autor książki „Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu”. A mówi to na łamach serwisu gazeta.pl. Polecam lekturę całości.


 Rozumiem, że praca jest ważna i pracować trzeba, czy to nad sobą, czy w fizycznie, czy umysłowo, ale chyba każdy się ze mną zgodzi, że wspaniałe jest również odpoczywanie, nic nierobienie, słodkie lenistwo, leżenie i gapienie się w sufit, obżeranie się chipsami na kanapie… I wydawać by się mogło, że takie leżenie to jest czynność prosta i przyjemna, ale wiadomo nie od dziś, że tak naprawdę to wszystko jest bardzo skomplikowane i wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy, od której zależy całe nasze życie. Czyli Justyna Stasiek-Harabin z bloga La Minerva i krótki poradnik o tym, jak poprawnie leżeć.


 Na moim Instagramie jeszcze trochę ciepła. I piękna!


 W ciągu ostatnich 14 miesięcy mój sklep internetowy obsłużył ok. 40 tysięcy zamówień o wartości 3,26 mln zł. Dzięki wysokiej automatyzacji oraz standaryzacji procesów, moja firma pozostaje nadal jednoosobowa. Dzięki zaangażowaniu zewnętrznego podwykonawcy do obsługi logistyki wysyłek, ja mogę skupić się na strategicznych aspektach oraz marketingu – nadal jednoosobowo. Czyli Michał Szafrański z bloga Jak oszczędzać pieniądze i wyczerpujący materiał na temat tego, jak działa sklep internetowy #FinNinja. Ciekawie i rzeczowo, jak to u Michała.


 Lody, pączki, marshmallows… Na rynku jest dostępne mnóstwo produktów o smaku białego wina musującego. Jednak umówmy się, nic nie zastąpi samego Prosecco. Jeżeli jesteście fanami tego trunku, mamy dla Was dobrą wiadomość. Właśnie powstał kieliszek, do którego zmieści się… cała butelka, czyli 750 ml bąbelków. Więcej na stronie glamour.pl.


 Szarmanckie gesty i styl gentlemana często wydają nam się najlepsze, gdy chcemy wywrzeć pozytywne wrażenie na swojej wybrance. Chcemy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Bywa jednak, że źle rozumiana uprzejmość działa na naszą niekorzyść i chcąc być męskimi, wychodzimy na gburów albo, w najlepszym wypadku, na osoby niedelikatne. Czyli Łukasz Kielban z bloga Czas Gentlemanów i 9 gaf, którymi mężczyzna zrazi do siebie damę. Więcej na filmie:


 Do czego jesteśmy zdolni, aby zrobić idealne zdjęcie na Instagrama? Jakie pozy przybierają partnerzy, aby uchwycić swoją ukochaną podczas podróży? Kim są instagramowi mężowie? Sprawdźcie sami! Na łamach socialpress.pl.


 David Slater zawarł ugodę z organizacją PETA dotyczącą selfie, które małpa makak zrobiła jego aparatem fotograficznym w 2011 roku. Fotograf zgodził się przekazywać organizacji 25 proc. swoich przyszłych dochodów z praw do tych zdjęć. Sąd uznał jednak, że małpa nie ma praw autorskich do tych fotografii. Brzmi dość absurdalnie? Więcej zdradzą Wam wirtualnemedia.pl.


 A na koniec – cenna lekcja o tym, kiedy możesz zbić swojego psa. Autorem Psie Sucharki:


Foto główne: Brooke Lark/unsplash.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments