Podano do łóżka #129: Jak poprawnie jeść delicje i prosta droga na SOR

W dzisiejszym odcinku cyklu dowiecie się, jak powstawał największy biblijny audiobook na świecie, co słychać aktualnie u państwa Gucwińskich oraz jakim cudem pewien więzień trafił prosto na SOR. Przeczytacie też o niezwykłym hotelu, sposobach na niejadka, Światowym Dniu Świadomości Autyzmu oraz fantastycznej akcji sieci Lidl. Zobaczycie w końcu trochę śmiesznych filmików i dobrych zdjęć. A zatem – miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Ponad dwa lata pracy, 2 tys. stron tekstu i 113 godzin gotowego materiału. Wśród blisko 500 zaangażowanych w nagrania osób, poza najlepszymi polskimi aktorami znaleźli się m.in. ks. abp Wojciech Polak i naczelny rabin Michael Schudrich. Jak powstawał największy biblijny audiobook na świecie? O tym przeczytacie na łamach portalu wyborcza.pl.


 Hanna i Antoni Gucwińscy. On – przez wiele lat dyrektor wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Ona – wielka miłośniczka i znawczyni zwyczajów zwierząt, a także posłanka na Sejm. Razem potężną popularność w całej Polsce zdobyli, nagrywając program TV „Z kamerą wśród zwierząt”. Dziś mają po 85 lat. Co u nich słychać? Portal GazetaWroclawska.pl odwiedził ich we wrocławskim domu. Przeczytajcie.


 A tymczasem naszemu Staśkowi stuknął roczek! Jest pięknie!


 Szpital, w którym pracuję, ma charakterystyczną cechę – leczą się w nim policjanci i ci, którzy się pod opieką ich znajdują – aresztanci. I kiedy widzisz dwóch smutnych panów prowadzących trzeciego, zakutego w kajdanki, wiesz, że nie będziesz się nudził. Nasz nowy pacjent w ramach rozrywki postanowił połknąć dwie baterie. Obraz rtg pozwalał przypuszczać, że typu AA. Marki nie udało się ustalić. Czyli Maciej z bloga 30 uciśnięć i tekst pt. „Przychodzi więzień na SOR”. Zerknijcie też na inne teksty tego autora, bo warto!


 Pierwszy sposób na niejadka – nie wpychaj. Nic na siłę. Naleganie, przekonywanie, zmuszanie, pilnowanie, przekupywanie, zachęcanie – to wszystko ma sens na chwilę, ale jest pułapką na przyszłość. Co z tego, że dziecko teraz zje, jeśli nikt go nie będzie w przyszłości pilnować, żeby zjadł? Pojedziesz z nim na kolonie? Będziesz z nim jadła obiady w szkole? Dopilnujesz go na studiach? Zamieszkasz z nim i żoną? No raczej nie. Jedzenia trzeba się nauczyć, a przymuszaniem do jedzenia można tylko zniechęcić dziecko do tej czynności. Czyli Joanna Jaskółka z bloga Matka tylko jedna i jej sposoby na niejadka.


 W ramach przerywnika – solidny zastrzyk pozytywnej energii. Wyszperała Agnieszka Kaluga:


 W Óbidos, portugalskim miasteczku w dystrykcie Leiria, otwarto hotel The Literary Man, który jest prawdziwym rajem dla miłośników literatury. Wypoczywający, którzy zdecydują się spędzić w nim swój wolny czas, do dyspozycji mają około 45 tysięcy książek. Więcej na łamach booklips.pl.


 Jeśli lubicie niezwykłe zdjęcia, to zobaczcie prace francuskiej fotografki Lise Sarfati, która w latach 90. dokumentowała brutalne oblicze Rosji, skupiając się na niszczejących zakładach przemysłowych i życiu młodzieży w Moskwie, Norylsku i Workutcie. Niektóre łapią za gardło. Do obejrzenia na łamach portalu Design You Trust.


 Czy wiecie, że sposób, w jaki jecie Delicje, ma znaczenie? Czyli trochę śmiechu od SNL Polska:


 Sieć Lidl w Irlandii zdecydowała się wprowadzić tzw. ciche wieczory. W wybrane dni tygodnia oświetlenie w sklepach zostanie przygaszone, nie będzie też muzyki. Wszystko z myślą o chorych na autyzm, którzy od teraz będą mogli robić zakupy w bardziej komfortowych warunkach. Cudowna inicjatywa, oby do nas także kiedyś dotarła! A o szczegółach informuje Radio ZET.


 Przypominam też, że 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jeśli chcecie dołączyć, wystarczy, że na stronie polskananiebiesko.pl zaznaczycie swój balonik na mapie, okazując tym samym wsparcie dla tysiąca rodzin z dziećmi autystycznymi, które tak naprawdę pragną w życiu przede wszystkim akceptacji. A za każdy punkt na mapie partner akcji – firma Westernacher Group – przekaże 1 zł na diagnozę autyzmu w Polsce. Więcej o akcji pisałam w tym tekście.


 No a na koniec – wesołych świąt wszystkim!


Zdjęcie główne: Alena Koval/pexels.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments