Nowa kolekcja IKEA szokuje czy zachwyca? Tak odważnie jeszcze nie było!

Nowa kolekcja IKEA po raz kolejny wywołuje falę komentarzy. Nie oszukujmy się: szwedzki gigant doskonale wie, jak rozpieszczać swoich klientów – dopiero co zachwycaliśmy się egzotyczną kolekcją czy zestawem akcesoriów dla zwierząt, a już marka przychodzi do nas z czymś zgoła innym. Dziś przed Wami seria OMEDELBAR, powstała we współpracy z aktywistką modową Beą Åkerlund. 

Dla niewtajemniczonych: Bea Åkerlund ma na swoim koncie działania z takimi gwiazdami jak Madonna, Beyoncé, Lady Gaga czy Rihanna. Na co dzień funkcjonuje na pograniczu świata filmu, mody i muzyki, a jej działalność określa się jako połączenie stylu goth i hollywoodzkiego przepychu. Motto przewodnie Åkerlund to „B. WHO YOU ARE – BĄDŹ SOBĄ”.

Co to oznacza w praktyce? Że nowa kolekcja IKEA jest absolutnie zaskakująca i niespodziewana. Znajdziemy tu m.in. szklany kapelusz czy but, pełniące rolę wazonów, poduszkę w kształcie kobiecych ust czy misę w kształcie korony. Sesja produktowa została wykonana w mocno buduarowym stylu, a całość idzie w kierunku produktów ekstrawaganckich i ekskluzywnych.

– W kolekcji OMEDELBAR dużą rolę odgrywają nieoczekiwane kombinacje, jak zestawianie subtelnych, kobiecych elementów z odrobiną rock’n’rolla. Seria zawiera niemal wszystko, co potrzebne, by stworzyć designerską garderobę inspirowaną buduarowym stylem czy zaaranżować swój pokój w zupełnie nowy sposób. Jednym z kluczowych elementów projektu była również zabawa wymiarami, w wyniku czego np. zegarek kieszonkowy zamiast zmieścić się w dłoni, wisi na ścianie – relacjonuje Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.

– Zawsze miałam jasną wizję tego, czym powinna być ta kolekcja, od początku do końca. Mam nadzieję, że z jej pomocą zainspiruję ludzi do nieszablonowego myślenia, nakłonię ich do podejmowania ryzyka i dobrej zabawy. Dzięki temu zdecydują się kupić coś, czego nigdy nie spodziewaliby się znaleźć w IKEA. Krótko mówiąc – chcę, by ludzie zaczęli po prostu żyć pełnią życia – dodaje Bea Åkerlund.

Nowa kolekcja IKEA ma być dostępna w polskich sklepach jeszcze w marcu.


Zobacz spoty promujące kolekcję:


Zdjęcia kolekcji OMEDELBAR:

nowa kolekcja IKEA

nowa kolekcja IKEA

nowa kolekcja IKEA nowa kolekcja IKEAnowa kolekcja IKEAŹródło: IKEA

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Metka: Matka

skojarzyło mi sie z Marilynem Mansonem a cały ten pokój, to jest psychodeliczny, można postawić na dodatki, np te rączki na biżuterię – podobają mi się na maska

Metka: Matka

O tak! Sok z żuka ! Wiesz wlasnie przeczytałam post o porodzie Staszka. Bardzo mi
przykro, że byłaś tak okrutnie potraktowana. Nie wiem, dlaczego personel medyczny bywa aż tak bezduszny, bez odrobiny empatii . Masakra !

Magdalena Śpiewak

Może dlatego, że uwielbiam taki klimat i nie jest mi obcy, a może dlatego, że nie dostaję orgazmu na wieść o nowej kolekcji/katalogu IKEI, ale ja nie widzę tu nic szokującego, tylko naprawdę fajną kolekcję w fajnym klimacie, z fajnymi zdjęciami.

Inspring

Jestem fanką jasnych wnętrz, to jest trochę steampunkowa przesada, właśnie w tylu Tima Burtona (którego nawiasem uwielbiam), nie podoba mi się ;)