Do kawy #1: Dlaczego kobiety mają przerąbane i czy po 30. mamy szansę na miłość?

Pamiętacie serię wpisów, wdzięcznie zatytułowaną „Podano do łóżka”? Ach, co to były za czasy! Regularnie wyszukiwałam dla Was wtedy fajne wywiady, reportaże, memy, newsy i przeróżne linki. Frajda była z tego niesamowita, ale po napisaniu 200. odcinka cyklu, stwierdziłam, że już dość. Ale… formuła się przecież nie wyczerpała. Dlatego – uwaga – cykl wraca!

Tym razem zmieniamy jednak nazwę na „Do kawy”. Czy dlatego, że nowa nazwa bardziej mi się podoba? Bynajmniej. Ale to trochę jak z kochanką – jej największym atutem jest to, że jest… no właśnie, nowa ;-) A ja ani nie chcę odstraszać nowych czytelników rozpoczynaniem cyklu od numeru #201, ani też sama nie mam serca wracać do tego, co było, jak gdyby nigdy nic.

Dlatego od dziś rusza stary cykl w nowej odsłonie. Poprzednie odcinki cyklu znajdziecie pod tym linkiem, a nowe będą ukazywały się już pod nową nazwą, w bardziej lub mniej regularnej formie.

A zatem… zaczynamy!


Linki, w które warto kliknąć: 


✓ Dwa lata wcześniej Ola postawiła sprawę jasno: Mam trzydzieści parę lat, jestem po rozwodzie, z dzieckiem. Nie mam czasu na siedzenie na czatach. Zależy ci, to przyjedź. Kilka godzin później Grzegorz stanął w drzwiach łódzkiego mieszkania Oli. – Przyjechał w białej koszuli, a mnie zupełnie ścięło z nóg. Poczułam taki spokój, taką miłość, że gdyby się nagle okazało, że Grzesiek jest seryjnym mordercą, stwierdziłabym, że OK, trzeba mieć w życiu jakąś pasję. Albo że warto być odważnym. Czyli Ola Radomska, zapewne świetnie znana Wam z internetu, w cudownym tekście o wielkiej miłości.


Osoby po 50-tce. Doświadczone, kompetentne, sumienne, lojalne.​ Jednak kiedy szukają pracy, zderzają się ze ścianą – czyli najnowsza kampania OLX, poruszająca jeden z szalenie ważnych i trudnych tematów. Do obejrzenia, koniecznie. Sugestywna, nieprzegadana, dająca do myślenia. Doskonała:


✓ Z ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto mężczyzn było o 17,6 proc. wyższe od pensji kobiet. W dodatku dotyczy to niemal wszystkich grup zawodowych. Zarobki wynoszące ponad 7,5 tys. zł netto miesięcznie otrzymuje 10 proc. mężczyzn i ponad trzy razy mniej kobiet (3 proc.), natomiast na wynagrodzenie przekraczające 10 tys. zł netto może liczyć już tylko jedna na 100 pań. Brzmi strasznie? Niestety. Więcej przeczytacie na łamach serwisu bankier.pl.


✓ W Polsce, ze względu na brak regulacji, niejednokrotnie zabiegi estetyczne wykonują kosmetolożki. Albo stomatolodzy po kilku dniach kursu, którzy nie zawsze mają pojęcie o estetyce, ale chcą szybko zarobić. Problem pojawia się, gdy pacjent widzi konsekwencje. Efekty bywają dramatyczne – mówi dr n. med. Agnes Frankel, specjalistka medycyny estetycznej, której klientką była m.in. Jennifer Lopez. A rozmawia z nią Marysia Organ i obie panie serdecznie polecam. Mądra to i wartościowa lektura, a do dr Frankel sama się właśnie wybieram. Cały wywiad czeka na Was pod tym linkiem.


✓ Jeżeli tak, jak ja, kochacie „Muminki”, to mam dla Was coś ekstra! Na stronie eobuwie.pl pojawiły się walizki z – a jakże – Muminkami! I to w różnych rozmiarach i z różnymi wzorami. Większą walizkę znajdziecie pod tym linkiem, mniejszą zaś – idealną dla dzieci – pod tym linkiem.

muminki


✓ Władze Szwecji wycofują ekrany z przedszkoli oraz młodszych klas szkół podstawowych. Zdecydowano o wstrzymaniu narodowej strategii cyfrowej edukacji, utworzono dotację na zakup drukowanych podręczników, a także powrócono do egzaminów z użyciem ołówka i papieru. Dlaczego? Skąd ten nagły odwrót od technologii? Co pokazały najnowsze badania? O tym przeczytacie na łamach portalu forsal.pl.


✓ Pozrywane pandemią koronawirusa łańcuchy dostaw pobudziły inwestycyjny popyt na LEGO. Gdy jednak sytuacja w transporcie ustabilizowała się i podaż tych najsłynniejszych klocków świata wróciła do normy, zyski na spekulacjach prysnęły jak bańka szczególnie wśród osób prywatnych. Czyli forbes.pl z tekstem „Łowcy perełek kontra hurtownie”. O czym w nim przeczytamy? Ano o tym, jak w przeciągu ostatnich dwóch lat ten specyficzny rynek zmienił się na niekorzyść inwestorów. Sama wydaję na LEGO fortunę (choć w celach wyłącznie prywatnych) i ta zmiana jest nie tylko od dawna zauważalna, ale i mocno odczuwalna (zwłaszcza dla matczynego portfela). Dla zainteresowanych tematem – ciekawa rzecz.


✓ A skoro o klockach mowa, to przed nami największe wydarzenie dla wszystkich maniaków LEGO w naszym kraju! W dniach 13-14 kwietnia we Wrocławiu trwać będzie bowiem Klockomania – potężny event dla wszystkich, których pasją są te najsłynniejsze na świecie klocki. W programie m.in. budowle, makiety i obrazy z klocków, konkursy, zabawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z gwiazdami i wiele, wiele innych. Więcej przeczytacie bezpośrednio na stronie www.klockomania.com – polecam mocno!

klockomania


✓ LuckyChap, firma producencka Margot Robbie, rozpoczęła prace nad adaptacją popularnej serii gier. Czy „The Sims” będzie nową „Barbie”? Czy znajdzie się w tej produkcji miejsce dla tak silnego bohatera jak Oppenheimer? I czy w końcu poznamy prawdziwą historię rodziny Ćwirów? Mamy wiele pytań. Czyli internetowy „Vogue” i tekst o tym, że Simsy doczekają się swojego filmu. Jako dziecko, wychowane na tej kultowej grze – już przebieram nogami! I mam nadzieję, że Wy też!


✓ Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Czyli przed Wami… „Za duży na bajki 2”! Jeśli nie widzieliście jedynki, to czas nadrobić. Na blogu znajdziecie też moją recenzję – o tu, pod tym linkiem.


W tekście występują linki afiliacyjne

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Asia

Mnie się podoba! najciekawsze o Szwecji