Cytaty o marzeniach: Od Katarzyny Bondy po Orhana Pamuka

Gdybym miała wskazać jedno z największych kłamstw ludzkości, byłoby to powtarzane jak mantra hasło, że marzenia się spełniają. Otóż: nie. Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Samemu, pracą własnych rąk. Dlatego dzisiaj, w ramach motywacji i mobilizacji, mam dla Was najlepsze cytaty o marzeniach. Kolejność alfabetyczna, według nazwisk autorów. Jeśli znacie inne, warte uwagi cytaty o marzeniach, dopiszcie je koniecznie niżej w komentarzu!


NAJLEPSZE CYTATY O MARZENIACH


Cecelia Ahern

Wszyscy musimy mieć jakieś marzenia. I nadzieję, że możemy osiągnąć coś więcej, niż mamy.

Teraz już wiem na pewno, że tam, na końcu tęczy, czeka na mnie spełnienie marzeń.

Richard Bach

Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.

Katarzyna Bonda

Bo czasem, gdy tak czekasz na coś, marzysz o tym, śnisz i nagle staje się to rzeczywistością, traci swój magiczny wymiar. Zwłaszcza gdy przychodzi za późno, a ty jesteś już zbyt zmęczona czekaniem.

Phil Bosmans

Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych.

Artur Camus

Tak kochamy marzenia, że boimy się je realizować.

Wojciech Cejrowski

Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach a inni, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń.

Harlan Coben

Marzenia nie umierają. Już myślisz, że są martwe, a one tylko zapadły w sen zimowy jak wielki stary niedźwiedź. A gdy takie marzenie drzemie dłuższy czas, niedźwiedź budzi się głodny i zły.

Paulo Coelho

Serce obawia się cierpień […] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia…

Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć.

Obawiam się, że kiedy moje marzenie się ziści, nie będę już miał w życiu żadnego innego celu.

Pogoń za marzeniem ma swoją cenę. Być może będziemy musieli zmienić nasze zwyczaje, przejść trudne chwile, przeżyć rozczarowanie. Ale nieważne, jak wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić. I tak zawsze będzie niższa od tej, jaką zapłaci człowiek,który nigdy nie zaryzykował. Spojrzy kiedyś wstecz i zrozumie, że zmarnował życie.

Joseph Conrad

Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca.

Maria Dąbrowska

Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy.

Barbara Demick

Nic nie jest przesądzone. Jeśli chcesz coś osiągnąć, to musisz uwierzyć w siebie. Wtedy będziesz mogła spełnić marzenia.

Anne Frank

To jest ta trudność dzisiejszych czasów: ideały, marzenia, piękne oczekiwania jeszcze się nie zdążą rozwinąć, a już zostają trafione i totalnie zniszczone przez najbardziej przerażającą rzeczywistość.

Neil Gaiman

Ty naprawdę nie rozumiesz, prawda? – rzekła. – Ja wcale nie chcę wszystkiego, czego pragnę. Nikt tego nie chce. Nie tak naprawdę. Co to za zabawa dostawać wszystko, o czym się marzy, tak po prostu? Wtedy to nic nie znaczy. Zupełnie nic.

Abbi Glines

Wielkie marzenia pozwalały uporać się z rzeczywistością.

Arthur Golden

Marzenia są niebezpieczne: parzą niczym ogień i czasami potrafią spalić.

John Green

Żarłocznych ambicji ludzi nigdy nie zaspokoją spełnione marzenia.

Christopher Hope

Bardzo lubię marzyć. Może dlatego, że jestem taki samotny. Snucie marzeń nie jest w końcu przestępstwem, ale niestety ten, kto marzy za wiele, popełnia niewybaczalny błąd. Po takim bujaniu w obłokach moja samotność jeszcze bardziej mi doskwiera. Obiecałem sobie nigdy nie oddawać się marzeniom, których nie będę mógł później zrealizować.

Wojciech Jagielski

Marzenia są nie po to, żeby się spełniały, bo wtedy zaraz umierają – odpowiedziała. – Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestawało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.

Nancy Kleinbaum

Jeśli z przekonaniem i uporem dąży się ku swoim marzeniom, osiągnie się zwycięstwo, które w zwykłym dniu nie jest osiągalne

Rafał Kosik

Jeśli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami. Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens

Lidia Kossakowska Maja

Jeśli twoje marzenia zaczynają się nagle spełniać, strzeż się. Bo wkrótce czeka się bolesne rozczarowanie.

Stanisław Jerzy Lec

Uważaj z wyborem marzeń. Marzenia się czasem spełniają.

Charles Lever

Działanie sprawia, że nasze marzenia stają się rzeczywistością i pozwala nam na pokonywanie murów niepowodzeń. Jesteś albo częścią rozwiązania, albo częścią problemu.

Graham Masterton

Człowiekowi można odebrać wszystko, rodzinę, pieniądze, ubrania, a nawet honor, ale nie można mu odebrać marzeń.

Richelle Mead

Ludzie odkładają marzenia na półkę albo dlatego, że uważają je za niewykonalne, albo łudzą się, że zrealizują je w przyszłości.

Katarzyna Michalak

Liczą się tylko marzenia. Bez nich jesteś niczym więcej niż pyłem na wietrze.

Lucy Maud Montgomery

Nikt nie może nikomu zabronić marzeń o idealnym świecie. A poza tym podążając własną drogą, prędzej czy później i tak każdy znajdzie się na zakręcie!

Bylibyśmy niejako martwi, gdybyśmy już nie mieli o czym marzyć.

Orhan Pamuk

…kiedy nie marzysz, czas stoi w miejscu.

Beata Pawlikowska

Można okłamać cały świat, nauczyć się roli Supermana, kreować swój obraz za pomocą markowych ubrań, butów i gadżetów, zmusić ludzi do podziwu, szacunku i posłuszeństwa, ale własnej duszy nie da się oszukać. Musisz wiedzieć kim naprawdę jesteś. Musisz znać swoje marzenia. Musisz wiedzieć dokąd zmierzasz i po co. Musisz żyć w zgodzie z samym sobą. W przeciwnym razie dusza nie da ci spokoju.

Sergiusz Piasecki

A marzenia dla ludzi są największą wartością. Są bogactwem duszy. Są złotem, perłami, muzyką i barwą życia. Z marzeń rodzą się bajki, a z nich wielkie czyny powstają. One tworzą sztukę, kulturę. Z nich rodzą się bohaterowie. I miłość z nich wyrasta.

Jodi Picoult

Tak już jest z marzeniami, życie podcina im skrzydła.

Wiara to droga, którą docieramy do marzeń Uwierz, że możesz czegoś dotknąć lub na odwrót, a na pewno się spełni.

Jacek Piekara

Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga, by w nią wyruszyć. Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. Ja jestem bohaterem, bracie.

Sylvia Plath

Jak człowiek zacznie tylko o czymś marzyć, to nieuchronnie doznaje rozczarowania.

Nicholas Sparks

Nie jestem pewny, czy komukolwiek życie układa się dokładnie tak, jak sobie zamarzył. Możemy jedynie starać się ze wszystkich sił realizować nasze dążenia. Nawet jeśli wydaje nam się to niemożliwe.

Marzenia zawsze są przygnębiające, jeśli się nie spełniają. Ale to właśnie proste marzenia bywają często najbardziej bolesne, ponieważ wydają się takie osobiste, takie sensowne, takie osiągalne. Zbliżasz się na wystarczającą odległość, by ich dotknąć, lecz nigdy dość blisko, by je schwytać i zatrzymać, a to wystarczy, żeby złamać serce.

Dochowanie wierności swoim marzeniom wymaga ogromnej siły.

Istnieją marzenia, które nawiedzają nas tuż po przebudzeniu. To one sprawiają, że warto żyć.

Nelson Lori Spielman

Serce obawia się cierpień […] Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia…

Ewa Stec

Czasami chyba lepiej, żeby marzenia pozostały tylko marzeniami, wtedy na zawsze pozostają piękne, nieskażone prozą życia. I nikt nam ich nie odbierze.

Wiliam Szekspir

Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Dorota Terakowska

Marzeń nie można zabić.

Olga Tokarczuk

Ludzie marzą i mylą marzenia z tym, co uważają za rzeczywistość.

Magdalena Witkiewicz

Nie bójcie się marzyć. Marzenia się spełniają. Wystarczy tylko zrobić pierwszy, najtrudniejszy krok. Potem być może trudny drugi i trzeci. Potem napotkacie ścianę. Ale skąd wiecie, że nie wystarczy jej popchnąć by runęła, i skąd wiecie, że tuż za nią nie spełni się Wasze marzenie?

Chodzi o to, by robić to o czym marzysz. Bo jeżeli umiesz marzyć, to jest już połowa sukcesu. Czy wiesz, że nieszczęśliwi ludzie nie mają marzeń? Żyją z dnia na dzień i biernie przyjmują to, co szykuje dla nich los. Jeżeli nie mają przy swoim boku nikogo, kto ich pokieruje we właściwą stronę, mogą bardzo źle skończyć… Dlatego, jeżeli kiedyś obudzisz się i zobaczysz, że nie masz już marzeń, to sobie szukaj przyjaciela…

Martyna Wojciechowska

Jedyne, co nas ogranicza przy spełnianiu marzeń, to nasza własna wyobraźnia. Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko w życiu jest możliwe.

Carlos Ruiz Zafon

Nie rezygnuj z marzeń.(…) Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne.


Może zainteresują Was także:

Cytaty o kobietach

Cytaty o rodzinie

Cytaty o mężczyznach

Cytaty o miłości

Cytaty o przyjaźni

Cytaty o smutku

Cytaty o jesieni

Cytaty o zimie

Cytaty o kotach

Cytaty o pracy

Cytaty z „Muminków”

Cytaty z „Małego Księcia”


Tekst: cytaty o marzeniach, zdjęcie główne: Sharon McCutcheon/unsplash.com 
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania

właśnie tego potrzebowałam na dzisiejszy dzień! Dziękuję ! :)

Stanley

Oj, jeszcze tyle tych marzeń do spełnienia! Koniecznie trzeba działać.